top of page
referanstumu.jpg

Referanslarımız / Müşteri Yorumları

Wave

Anıl Oğuz

Zorluteks

İnsan Kaynakları Müdürü

----

Sevgili TEM Ailesine;

 

İnsan Kaynakları kariyerimde çok önemli bir yeri olan TEM’in İK fonksiyonlarının tamamında 360 derece çok güvenilir ve profesyonel bir partner olduğunu düşünüyorum.

 

Neredeyse tüm eğitimlerini deneyimlemiş biri olarak her seferinde ihtiyaçlarımı tam olarak anlamış ve şirketime, katılımcılarıma ve bana maksimum verimle dokunmayı başarmıştır.
 

Danışmanlık tarafında ise Çalışan Bağlılığı çalışmalarımızdan Değerlendirme merkezimize, Gizli Müşteri çalışmalarımızdan, yıllar önce daha henüz yaygınlaşmamışken bile beraber tasarladığımız tersine mentorluk projemize kadar yaptığımız her iş bugün Zorlu Tekstil şirketinde iz bırakan uygulamalarımız olmuştur.

 

Bence bu başarısının ardında; Öncelikle çok güvendiğim, işini çok ciddiyetle ve profesyonelce yapan ve bir o kadar mütevazi olan patronları ve ekibi yer alıyor. Günümüzde IK partnerleri arasında tüm konuları sayısal ve analitik olarak ele alma konusunda açık ara başarılı olduklarını düşünüyorum. Ayrıca değişen dünyada yeni trendleri çok hızlı yakaladıklarını düşünüyorum…

 

Çalışmaktan her zaman çok keyif aldığım TEM ‘in uzman ekibi ile nice güzel projeler yapmayı umuyorum…Ülkemizin ve şirketlerimizin sizin gibi deneyimli partnerlere ihtiyacı var…

Sevgilerimle…

zorluteks.png
Wave

Nazlı Kayın

Daiichi Sankyo

Satış Direktörü

----
Daiichi Sankyo Türkiye olarak TEM ile farklı işbirlikleri sürdürmekten çok mutluyuz.

Sektörümüzü ve ekibimizi çok iyi tanıyarak, farklı çözümlerle şirketimize katma değer sağlıyorlar.

Özellikle koçluk programları, İK değerlendirme süreçlerimiz, kültür ve değerler projemiz ve dijital tanıtım programları öncelikli projelerimiz arasında yer alıyor.

TEM ailesi şirketimizde  sadece bir danışmanlık, eğitim firması olarak değil şirketimizin bir parçası olduklarını her projede bizlere net olarak hissettiriyor.

TEM’İ hem kurumsal hem de bireysel gelişimlerimizde, güvendiğimiz bir yol arkadaşı olarak görerek yola birlikte devam etmekteyiz.

Kalite, güven ve işe olan adanmışlıkla TEM bizlere değer yaratıyor.

Sürdürülebilir ve uzun soluklu projelerde her zaman yanımızda, güvenilir bir iş ortağı olarak yer alan TEM ile birlikte başarılarımızı pekiştirmeye devam edeceğiz.

daiichi.png
Wave

Esra Ümit Uzmaner

Ray Sigorta
İnsan Kaynakları Direktörü

----
TEM Yönetim Geliştirme Hizmetleri ile düzenlediğimiz eğitim ve proje süreçlerimizde Tayfun Bey ve ekibinin çalışanlarımızda yarattığı memnuniyet paha biçilemez.Eğitim sırasında verilen bilgilerin sadece konuda kalmayıp geniş bir yelpaze ile yoğrularak anlatılması, çalışanlarımızın motivasyonu yükselmektedir. Bununla birlikte iş ve özel hayatlarında gelişim alanlarına da katkı sağlamaktadır.Eğitim organizasyonlarının yüz yüze ve online platformda gerçekleştirilmesi imkanı sayesinde genel müdürlük ve bölge müdürlüklerimizde görev almakta olan tüm ekiplerimiz birbirine yakınlaşmaktadır.Çalışanlarımızın taleplerini de dinleyerek, bilgimizi ve enerjimizi tazelediğimiz TEM Yönetim Geliştirme Hizmetleri işbirliğimizin devam edeceğini düşünüyoruz.

raysigorta.png
Wave

Bülent Bayram

Vodafone

İnsan Kaynakları Direktörü

----

Dr.Erkan Tozluyurt ve ekibi TEM Yönetim Geliştirme uzmanları ile Satış Kanalları çalışanlarımızın gelişim projelerinde çalışma fırsatımız oldu. Hem kendi geliştirdikleri çözümler hem de Global’de tasarlanan ve Türkiye’ye uyarlanan projelerde kendilerinden aldığımız destek ile başarılı sonuçlar elde ettik. Kültür oluşturma, eğitim& çalıştayların tasarlanması, verilmesi, izlenmesi, saha koçluğu, gelişim merkezi, iç eğitmen geliştirme programı gibi projeleri devreye alarak katılımcı memnuniyeti, ön test- son test gelişimi, satış ve NPS skorlarının yükselmesi, gizli müşteri sonuçlarının iyileşmesi ve saha ekibinin çalışan devir hızının düşmesi ilgili dönemde elde ettiğimiz önemli somut çıktılardan bazılarıydı.

Yapılan projeler ve aldığımız başarılı sonuçların ötesinde Erkan Bey ve ekibinin sadece danışman olarak değil, gelişim ortağı olarak yanımızda olması gücümüze güç kattı.  Bu vesile ile kendilerine verdikleri destek için tekrar çok teşekkür ederiz

vodafone.png
Wave

Murat Rebi Erkap

Novo Nordisk

Organizasyonel Gelişim & Eğitim Müdürü

----

TEM Yönetim & Danışmanlık’la yaklaşık 1,5 yıldır çalışmamıza rağmen, başta Tayfun Bey ve Erkan Bey olmak üzere TEM’in tüm değerli eğitmen ve danışmanları ile çok verimli bir işbirlğimiz ve gelişim yolculuğumuz oldu. Bu yolculukta sadece çalışanlarımız değil, ben de TEM birikim ve tecrübesinden çok şey öğrendim. Geçen sene devraldığım bu sorumluluktaki oryantasyonumda TEM’in katkısı çok değerli oldu.

Eminim ki TEM ışığı daha binlerce gelişmeye istekli bireyleri aydınlatacak ve onlara büyük katkılar sağlayacaktır.

novonordisk.png
Wave

Banu Hamarat

Polifarma

İnsan Kaynakları Müdürü

----

TEM ile uzun bir Değişim & Dönüşüm süreci projesinde birlikte çalıştık. Verdikleri destek ile, özellikle geniş katılımlı yoğun bir eğitim programının içinden geçmek ve paralelinde organizasyon yapımızı tepeden tırnağa revize etmek, oldukça verimli ve aktif bir sürece dönüştü bizler için. Halen o sürecin etkilerini görmeye de devam ediyoruz. 

İhtiyaç analizlerimiz sonucunda açığa çıkarttığımız eğitim ve danışmanlık gerekliliklerinde kapısını gönül rahatlığıyla çaldığımız kıymetli bir adres TEM ile işbirliğimiz keyifle devam ediyor.

polifarma.png
Wave

İ. Hakan Yılmaz

Barut Hospitality Management A.Ş. (Barut Hotels)

Grup İnsan Kaynakları Direktörü

----

TEM Yönetim ile, özellikle de Sn. Erkan TOZLUYURT Bey ile 2010 yılından bugüne farklı zamanlarda sundukları eğitim hizmetlerinden yararlanma imkanı bulduğumuz için memnunum.

Hizmetlerini özel dikim terzi usulü üst düzey nitelikli ve kaliteli sunabilmeleri, her bir katılımcı ile özelde ve ayrı ayrı ilgilenebilmeleri, hizmetlerini esnek ve çevik bir yaklaşımla amacına ve hedeflerine uygun şekillendirebilmelerinin bir arada az rastlanır olduğu kanaatindeyim.

İşbirliğimizin gelecekte de devam etmesini dilerim.

baruthotel.png
Wave

Tuğba Tunalı

Vatan Bilgisayar

İnsan Kaynakları Müdürü

----

Gizli müşteri gerçek performansı ölçmek için neredeyse tek araç. Siz ne kadar eğitim de verseniz, bunun çıktılarını en bilimsel yollarla da ölçseniz, çalışanların müşteri karşısında birebir olduklarında nasıl davranacağını denetleyip düzeltemezsiniz. Onu görünmez olarak izleyerek gerçekte ne olduğunu görebilirsiniz. Teknoloji henüz nasıl görünmez olunacağını keşfedemediği için biz de görünen ama gizli olan bir müşteri ile çalışanımızın diyaloga girmesini sağlıyoruz. Daha sonra normal şartlar altında nasıl davrandıklarını en doğal hali ile görüp değerlendiriyoruz.

Gizli müşterinin çıktılarını performansına, kariyer planlamasına, barem artışına, prim alıp almamasına, hangi eğitimlere ihtiyacının olup olmadığına kadar etkileştiriyoruz. Gizli müşteri aslında bizim sahadaki gerçek performansımızdır. Vatan’ın müşteri karşısındaki gerçek başarısını belgelemektedir. Onlarla çalışıyor olma sebebimiz tabii ki ilk başta son derece profesyonelce çalışıyor olmaları.

Kurum olarak uzun yıllardır TEM ile çalışıyoruz. Eğitim, danışmanlık gibi konularda da hep birlikteyiz. Bizim bir departmanımız gibi oldular. Çalışanlarımız tüm TEM’lilere kendilerini olduğu gibi açabiliyorlar. Bu sayede her ortaklığımız çok verimli oluyor. Bizim kültürümüzü o kadar iyi özümsemiş durumdalar ki onlara kurallarımız ile ilgili herhangi bir söz söylemeye gerek bile duymuyoruz. Öyle ki onlar Vatan’ın kurum kültürünün neyi kaldırıp neyi kaldıramayacağını çok iyi analiz edebiliyorlar. Bu da gizli müşteri ile yapılan araştırmaları puanlarken hep doğru puanlamalar yapmalarına etken oluyor. Bu sayede de her gün artan rekabet ortamında hizmet kalitemizi çok daha rahat yükseltiyoruz. Biz başka bir kurumdan bu hizmeti alsaydık, bu kadar iyi sonuçlar elde edemezdik.

vatan.png
Wave

Esat Kocadağ

Emirgan Sütiş

Genel Müdür

----

Öncelikle Emirgan Sütiş olarak “Burada Evinizdesiniz” ilkesinden hareketle restoranımızdan hizmet alan herkesi misafirimiz olarak görmekteyiz. Bu ilkemizin getirdiği en önemli sorumluluklardan biri de misafirlerimizin sunulan hizmeti eksiksiz olarak alıp almadıklarıdır.
Bu bakımdan misafirlerimiz ile etkileşim halinde olan gerek servis gerek mutfak gerekse idari personelin yakından takip edilmesi gerekmektedir. Bu takibin kurum içinde hali hazırda yapılıyor olması rağmen, misafirlerimizin gözünden yapılacak bir değerlendirmenin daha sağlıklı ve objektif bir karar mekanizması oluşumunda önemli rol oynadığına inanmaktayız. Bu sebeplerden ötürü gizli müşteri çalışmalarına başladık ve kısa zamanda önemli sonuçlar elde ettik.

Kobiler açısından düşünüldüğünde, sistemin kolay yorumlanabilir ve anında sonuç almaya uygunluk gibi önemli avantajları bulunmaktadır.

TEM’i tercih etmemizdeki en önemli faktörler: kurumsal yapı ve kaliteli hizmettir. Özellikle yapılan çalışmaların akabinde titizlikle hazırlanan rapor ve değerlendirme notları kurumun profesyonelliğini gösterir niteliktedir.

sutis.png
Wave

Çağatay Güven

Anadolu Net

Genel Müdürü

----

TEM Yönetim ile yıllar önce Vodafone’nun Satış Organizasyonu'nda çalıştığım dönemde “Yönetim, Müzakere Yönetimi, İletişim” eğitimlerine katılarak tanışmış oldum. Uzman ve deneyimli kadroları, bunun yanında sektöre uyarlanmış nokta atışı eğitimleri çok faydalı olmuştu. Hatta o dönemde aldığım eğitimler ile kişisel gelişimim için ilham verici ve yol gösterici olmuştu. TEM Yönetim’i farklılaştıran, uzman olduğu alanlarda başlangıç seviyesinden ileri düzeye kadar katılımcılarına hizmet verebilecek başarılı kadro yapılanması, güçlü teorik bilgi anlatımı ve pratik uygulamaları, samimi ve interaktif çalıştay ortamını sağlayabilmeleri, bunun yanında bilgiyi ilgili sektöre ve çalışılan firmanın kültürüne ve vizyonuna başarılı şekilde uyarlamalarıdır. Kariyer hayatımın basamaklarında TEM Yönetim ve değerli Erkan Hocam ile çalışmalarımız devam etti. Kendisinden aldığım yönetici koçluğu ve durumsal liderlik eğitimlerini günümüz yöneticilerine kesinlikle tavsiye ederim.

 

Görüşmek üzere.

anadolunet.png
bottom of page