top of page
Shadow on Concrete Wall

Ekibimiz / Bora Sarı

borasari_b.jpg

Bora Sarı

Kıdemli Eğitim Uzmanı

Bilkent Üniversitesi - İşletme Bölümünü bitirmiştir.


Procter & Gamble Türkiye'de Bölge Satış Müdürü olarak çalışmıştır. Daha sonra Rota Yönetim Geliştirme Hizmetleri'nde ve ardından kurucu ortağı olduğu Orkestral İletişim'de görev yapmıştır. Öğrenen Organizasyonlar konusunda, Nick Zeniuk ve Fred Simon tarafından, Peter Senge'nin de katkıları ile geliştirilmiş, "Takım Halinde Öğrenme Laboratuarı (The Team Learning Lab)" programının Türkiye ve Mısır’daki uygulamalarında The Learning Circle'ın iş birliği ile planlanan, iç kapasite geliştirme projelerinde takım koçu olarak görev almıştır.
 

International Coach Federation (ICF) tarafından tanınan The Coaches Training Institute ve Navitas Eğitim Danışmanlık Koçluk Hizmetleri işbirliği ile gerçekleştirilen Türkiye'nin ilk koçluk okuluna katılarak, "Co-active Coaching" Uluslararası Koçluk sertifikasını almıştır. Daha sonra Navitas bünyesinde Vector Europe iş birliği ile yürütülen kurumsallaşma, yeniden yapılanma ve değişim yönetimi projelerinde görev almıştır. Levi Strauss Türkiye’de (Levi’s® & Dockers®) önce Zincir Mağazalar Türkiye Bölge Müdürü, daha sonra Perakende İnsan Kaynakları ve Eğitim Müdürü olarak çalışmıştır. 2010 yılı itibariyle TEM Yönetim Geliştirme Hizmetleri bünyesinde Eğitim Uzmanı ve Danışman olarak görev yapmaktadır.
 

Buğday Ekolojik Yaşamı Destekleme Derneği projelerinde dernek üyesi ve yönetim kurulu üyesi olarak görev yapmıştır. Sürdürülebilirlik, Ekolojik Yaşam, Şiddetsiz İletişim (NVC), Yaratıcı Drama, Onarıcı Çemberler, Açık Alan Teknolojisi, Olumlayıcı Sorgulama, Kahve Sohbetleri, Katılımcı Süreçler Kolaylaştırıcılığı (Art of Hosting Participatory Leadership), Öğrenen Organizasyonlar konu ve yöntemleri ile ilgilenmektedir. Çağdaş Drama Derneği’nin düzenlediği Yaratıcı Drama (Eğitimde Drama) Liderliği sertifika programına da devam etmektedir.

bottom of page